Kultur

Nettbrett foran bibliotek

Bærum kommune har investert stort i nettbrett til alle kommunens elever. Nå kan skolebibliotekarer kuttes:

ET MENNESKE PÅ BIBLIOTEKET: Skolebibliotekar Unn Pettersen Odeh har nærmere ti år som skolebibliotekar bak seg, og jobber i dag 80 prosent ved Høvik verk skole. I løpet av en uke har hun høytlesing for alle skolens klasser og tar imot elever i SFO-tida. Christopher OlssønET MENNESKE PÅ BIBLIOTEKET: Skolebibliotekar Unn Pettersen Odeh har nærmere ti år som skolebibliotekar bak seg, og jobber i dag 80 prosent ved Høvik verk skole. I løpet av en uke har hun høytlesing for alle skolens klasser og tar imot elever i SFO-tida. Christopher Olssøn

– Dette er en helt prestasjonsfri sone. Enten du leser tegneserier eller Ringenes Herre, kan alle finne noe her. Det er jo derfor biblioteket er så viktig.

Litteraturbrevet

Meld deg på litteraturbrevet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Medier

Mottok jubel for lovforslag om alders­be­grensning – når snur regje­ringen

Teater

Med hackede riskokere og dempet harme utfordrer Jaha Koo vestlig dominans. Til høsten mottar scene­kunst­neren Den inter­na­sjo­nale Ibsen­pri­sen.

I kulissene

Det var reine for­buds­tida da Natio­nal­theatret startet leseprø­vene til sin kommende oppsetning av «Fruen fra havet».