Forsvar

Falsk alarm i Norskehavet

Den russiske marinen avfyrte ikke missiler i går, tross varsel om prøveskyting:

SNUDDE: Den russiske fregatten Admiral Gorsjkov var på vei nedover kysten av Norge tidligere i uka, men snudde. To andre fregatter passerte kysten av Midt-Norge i går, men fyrte ikke av missiler.FOTO: OLGA MALTSEVA, AFP/NTB SCANPIX OLGA MALTSEVASNUDDE: Den russiske fregatten Admiral Gorsjkov var på vei nedover kysten av Norge tidligere i uka, men snudde. To andre fregatter passerte kysten av Midt-Norge i går, men fyrte ikke av missiler.FOTO: OLGA MALTSEVA, AFP/NTB SCANPIX OLGA MALTSEVA

To russiske fregatter med støttefartøyer seilte i går forbi kysten av Midt-Norge, uten å fyre av missiler.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Atomkraft

15 år etter den siste store atomkraft­ulykken er norske politikere blitt positive til kjerne­kraft. Fysiker M. V. Ramana mener vi har glemt hvor farlig tekno­lo­gien er.

Skog

For første gang i historien har det samlede skogvo­lumet passert én milliard kubikk­meter. Professor Anders Bryn spår at hele Hardanger­vidda vil være skogkledd om hundre år.

Politikk

AUF-sjefen hetses grovt på nettet. Nå inviterer Tiktok til møte om hvordan de kan få stoppet det digitale hatet.