Frankrike

I strupen på politiet

Storstilt politiraid mot partiet til Jean-Luc Mélenchon:

SOLKONGE? «Republikken, det er meg!» ropte en illsint Jean-Luc Mélenchon til fransk korrupsjonspoliti onsdag. For 357 år siden var det en annen franskmann, Ludvig XIV, kjent som «Solkongen», som uttrykte den berømte frasen «staten, det er meg». FOTO: GERARD JULIEN, AFP/NTB SCANPIX GERARD JULIENSOLKONGE? «Republikken, det er meg!» ropte en illsint Jean-Luc Mélenchon til fransk korrupsjonspoliti onsdag. For 357 år siden var det en annen franskmann, Ludvig XIV, kjent som «Solkongen», som uttrykte den berømte frasen «staten, det er meg». FOTO: GERARD JULIEN, AFP/NTB SCANPIX GERARD JULIEN

Det stormer rundt den elskede og hatede Jean-Luc Mélenchon, partileder for venstrepartiet La France Insoumise (LFI) i Frankrike.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Analyse

En tidligere IDF-leder kan danke ut Benjamin Netanyahu.

Syria

Nye kamper i Sweida viser hvor vanskelig det er for Syrias president Ahmed al-Sharaa å få kontroll over den drusisk-dominerte provinsen.

Analyse

Med ett og ett Flock-kamera bygger tek-oligarker som Peter Thiel opp overvå­kings­ma­skinen de drømmer om.