Cuba

Leter etter nye løsninger

Kubansk økonom: Cuba har fortsatt ingen produktiv økonomi

REFORMER: Det kan etter hvert bli flere som jobber i privat sektor på Cuba, som disse kvinnene som er selvstendig næringsdrivende på et spa-senter i Havanna. Cuba er midt oppe i en stor grunnlovsprosess der store økonomiske reformer står på dagsorden. FOTO: YAMIL LAGE, AFP/NTB SCANPIX YAMIL LAGEREFORMER: Det kan etter hvert bli flere som jobber i privat sektor på Cuba, som disse kvinnene som er selvstendig næringsdrivende på et spa-senter i Havanna. Cuba er midt oppe i en stor grunnlovsprosess der store økonomiske reformer står på dagsorden. FOTO: YAMIL LAGE, AFP/NTB SCANPIX YAMIL LAGE

Det er orkan i regionen og på kontinentet, slik Ricardo Torres Pérez, førsteamanuensis i økonomi ved Centro Estuduios de la Economía Cubana på Universidad de La Habana, ser det. Politiske stormkast og et økonomisk regnskyll.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Icc

Sjefak­toren har fått sparken, og USA har trappet opp angrepet på Den inter­na­sjo­nale straffe­dom­stolen. Er retts­in­stansen i Haag så svekket at Benjamin Netanyahu kan slippe unna?

Analyse

«Uso­li­da­risk, uaksep­tabelt og opport­u­nis­tisk».

Vestbredden

Israel gjør alvor av boset­tings­planen som vil dele Vest­bred­den i to. Britenes nye utenriks­mi­nister varsler «omfat­tende tiltak».