Brexit

Mot ny krise i London

The Sunday Times: Theresa May planlegger nyvalg til parlamentet for å sikre brexit

PRESSET: Den britiske statsministeren får en vanskelig uke før det konservative landsmøtet starter førstkommende søndag. Hun må overbevise sitt eget parti om at brexit fremdeles er mulig, etter at EU satte en stopper for kompromissforslaget hennes. FOTO: BRENDAN SMIALOWSKI, AFP/NTB SCANPIX BRENDAN SMIALOWSKIPRESSET: Den britiske statsministeren får en vanskelig uke før det konservative landsmøtet starter førstkommende søndag. Hun må overbevise sitt eget parti om at brexit fremdeles er mulig, etter at EU satte en stopper for kompromissforslaget hennes. FOTO: BRENDAN SMIALOWSKI, AFP/NTB SCANPIX BRENDAN SMIALOWSKI

Theresa May får en tøff dag på jobb denne mandagen. Hun led nederlag i møte med EUs statsledere i Salzburg i forrige uke.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

USA

«Wis­con­sins Mamdani» Francesca Hong leder klart før dagens primærvalg i den viktige vippe­sta­ten. Etablis­se­mentet i Demo­kra­tene fortviler.

Belarus

Den nye tilnær­mingen mellom USA og Belarus er ikke et sunn­hets­tegn, men et spill for galleriet, mener sønnen til en frigitt fagfor­enings­leder. Fortsatt sitter nærmere 1000 fengslet på tvilsomt grunnlag.

Analyse

Ven­strei­kon. Trumps nemesis. Gazas venn. Europas røde Orbán.