Hvem skal få ordet?

Gir ekstremister taletid

No-platforming virker mot sin hensikt fordi det lar høyreekstreme innta en offerrolle, mener Deeyah Khan:

KRITISK: Filmskaper Deeyah Khan vil ikke stenge høyreekstremister ute fra offentligheten. Hun vil heller utfordre dem. I arbeidet med filmen «White Right» så hun at mange brukte Facebook som kilde for fakta om muslimer. FOTO: ANNIKEN C. MOHR Anniken C. Mohr/ KlassekampenKRITISK: Filmskaper Deeyah Khan vil ikke stenge høyreekstremister ute fra offentligheten. Hun vil heller utfordre dem. I arbeidet med filmen «White Right» så hun at mange brukte Facebook som kilde for fakta om muslimer. FOTO: ANNIKEN C. MOHR Anniken C. Mohr/ Klassekampen

– Det er ikke nødvendigvis slik at rasistisk og fascistisk ideologi forsvinner dersom vi nekter høyreekstreme en stemme i offentligheten, sier filmskaper Deeyah Khan.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Utdanning

Utdan­nings­di­rek­to­ratets forslag til ny en ny fag- og timefor­deling i videre­gå­ende skole er dårlig nytt for norskfaget, ifølge profes­sorer ved Univer­si­tetet i Bergen.

Film

Kan «Fjord» være skadelig for norske barn som trenger hjelp? Vi har spurt en barne­retts­ad­vokat og «virke­lig­hetens Pørni».

Over sofaen

Sanna Sarromaa er på klasse­rei­se. Foto­gra­fiet av venninnas pupper måtte bli igjen på Lille­hammer.