Jemen/norge

– Umoralsk

Industri Energi med skarp kritikk av oljeselskapet DNO:

KONFLIKT: Et oljeraffineri i byen Aden i Jemen brenner etter et angrep fra Houthi-bevegelsen i 2015. Det norske oljeselskap (DNO) trakk seg ut av Jemen etter at krigen brøt ut. 200 arbeidere som fikk sparken, har fortsatt ikke fått utbetalt lønn de har rett på. FOTO: SALEH AL-OBEIDI, AFP/NTB SCANPIX SALEH AL-OBEIDIKONFLIKT: Et oljeraffineri i byen Aden i Jemen brenner etter et angrep fra Houthi-bevegelsen i 2015. Det norske oljeselskap (DNO) trakk seg ut av Jemen etter at krigen brøt ut. 200 arbeidere som fikk sparken, har fortsatt ikke fått utbetalt lønn de har rett på. FOTO: SALEH AL-OBEIDI, AFP/NTB SCANPIX SALEH AL-OBEIDI

Helt siden våren 2015 har Det norske oljeselskap (DNO) møtt kraftig kritikk for sin behandling av arbeidere i Jemen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

Abdul El-Sayed vil gi syke ameri­ka­nere rett til helse­tje­nester. Hans rike fiender anklager muslimen for å være en trussel mot USA.

Ukraina-krigen

Norge og Finland kritiseres for å snakke med Vladimir Putin. Kritikken av samtalene er full­sten­dig idiotisk, mener Russland-ekspert Anatol Lieven.

Valg i israel

Israels jødiske opposisjon står overfor et dilemma: Gå i dialog med arabiske partier eller risikere å gi Netanyahu seieren.