I dag

Feilen med norske menn av i dag

Etter den iherdige sommervarmen, da vi for det meste lå i skyggen og tenkte triste tanker om global oppvarming og norsk landbruk, har kona trukket inn til reclineren i stua og eleverte flatskjermsdokumentarer. Før hun trakk seg inn i disse siviliserte delene av vår private eiendom, døpte hun først den brune gressplenen Isfahan Desert, deretter Herr Sandberg. Så kalte hun bærbusken Bahareh Rips, og vurderte om hun skulle legge teppet fra Shiraz ut på Sandberg, slik at vi fikk noe mykt å gå på og den ikke ble så plaget av oss nærgående.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Politikk

Stortings­re­pre­sentant for Ap Trond Giske og AUF stiller seg bak Felles­for­bundet. De mener at regje­ringen må stanse utbyg­gingen av nye datasenter.

Kunst

For 30 år siden forutså han virke­lig­hets­bølgen i kunst og litteratur. Nå er det utopiens tur til å få en renessanse, spår Hal Foster.

Ukraina

Kritikken mot Jonas Gahr Støre og Alexander Stubb er lettvint og utan strategisk djupn, seier utanriks­forskar og tidlegare diplomat Henrik Thune.