Anmeldelse

Der pilspissene lander til slutt

Boyle Family er noe så sjeldent som en døgnaktiv, kunstnerisk familiebedrift. I sommer viser Henie Onstad sin Boyle-samling.

JORDA RUNDT PÅ TUSEN PILER: Med utgangspunkt i et kart pepret med piler, har familien Boyle reist verden rundt. Her fra deres besøk i Vesterålen i 1972. ALLE FOTO: HENIE ONSTAD KUNSTSENTER JORDA RUNDT PÅ TUSEN PILER: Med utgangspunkt i et kart pepret med piler, har familien Boyle reist verden rundt. Her fra deres besøk i Vesterålen i 1972. ALLE FOTO: HENIE ONSTAD KUNSTSENTER

Henie Onstad Kunstsenter, Høvikodden

Står til 2. september

Fra august 1968 til juli 1969 ble et verdenskart i skalaen 1:11000000 utsatt for et regn av piler; med bind for øynene kastet folk piler i blinde – med tusen hull i kartet som resultat.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Salget av KI-bøker har økt med 20 prosent siden januar 2023. De er i ferd med å fortrenge den menneske­skapte litte­ra­turen, advarer ameri­kanske forskere.

Kommentar

Fra farse om arendals­krakket til musikal om Arne Treholt: Har historisk-do­ku­men­tarisk teater fått et oppsving?

Kulturtirsdag

I 2026 skal arkitektur gjenbrukes. Enten det gjelder banker, posthus eller indu­stri­an­legg, har kunstnerne årevis med relevant erfaring.