Utenrikspolitikk

Håper på nedrustning

Delte meninger om toppmøtet i Helsinki

Asle Toje mener møtet kan gi positive resultater

USIKKERHET: Møtet mellom USAs president Donald Trump og Russlands president Vladimir Putin har skapt mye bråk, men Asle Toje mener møtet i hovedsak var bra. FOTO: ANNIKEN C. MOHR KlassekampenUSIKKERHET: Møtet mellom USAs president Donald Trump og Russlands president Vladimir Putin har skapt mye bråk, men Asle Toje mener møtet i hovedsak var bra. FOTO: ANNIKEN C. MOHR Klassekampen

Reality-showet Donald Trump fortsetter i full styrke og etterlater seg kaos og forvirring. Etter et dramatisk toppmøte i Nato i forrige uke, møtte Trump den russiske presidenten Vladimir Putin i Helsinki på mandag. Møtet ble møtt med stor skepsis på forhånd og har skapt et enormt bråk i USA i dagene etterpå.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Kunstig intelligens

Tekno­logi­rådet kaller det irrelevant at 100 prosent av offentlige virksom­heter skal benytte KI innen 2030. Digitaliserings­ministeren står ved strategien.

Palestina

SU ut mot RU: – Dette er i realiteten en støttedemo for terror­or­ga­ni­sa­sjonen Hamas

Økonomi

Mímir Kristjáns­son i Raudt fryktar at det er middel­klassen som får det til å sjå ut som at det går bra i norsk økonomi.