Forsvar

Støtter USAs soldater

Flertallet vil ha flere amerikanske soldater i Norge

– Oppløftende, sier Høyre-politiker

PÅ VENNLIGSINNET JORD: Et flertall av den norske befolkningen er positivet til at flere amerikanske marinesoldater, som her på Værnes, blir stasjonert i Norge. FOTO: FRIDA HOLSTEN GULLESTAD Frida Holsten GullestadPÅ VENNLIGSINNET JORD: Et flertall av den norske befolkningen er positivet til at flere amerikanske marinesoldater, som her på Værnes, blir stasjonert i Norge. FOTO: FRIDA HOLSTEN GULLESTAD Frida Holsten Gullestad

Halve befolkningen støtter regjeringens beslutning om å invitere flere amerikanske marinesoldater til Norge. Det kommer fram i en undersøkelse som Sentio har utført på vegne av Klassekampen. Et mindretall sier nei til flere amerikanske soldater, kun 36 prosent.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnevern

Janne Pedrikke Hamre var insti­tu­sjons­leiar i barne­verns­sel­skapet Næromsorg i fleire månadar, opplyste selskapet til Bufetat. Men Hamre har aldri jobba i selskapet.

Barnevern

LOs største forbund er overrasket over at Ap-statsråd Lene Vågslid freder kommer­si­elle i barne­ver­net.

Kriminalomsorg

Høyt kvali­fisert ar­beids­kraft lekker ut av norske fengsler. Leder av fengsels­forbund slår alarm om kuttplaner.