Asyl

Vil granske hvorfor tyrkere søker asyl

SPENT: Den politiske situasjonen i Tyrkia er spent. Her blir en demonstrant arrestert i Istanbul i mai.FOTO: OZAN KOSE, AP/NTB SCANPIX OZAN KOSESPENT: Den politiske situasjonen i Tyrkia er spent. Her blir en demonstrant arrestert i Istanbul i mai.FOTO: OZAN KOSE, AP/NTB SCANPIX OZAN KOSE

– Vi skal foreta en grundig gjennomgang av hvorfor det kommer så mange akkurat nå, og hvorfor Norge framstår som attraktivt, sier UDI-direktør Frode Forfang til NTB.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

Ni måneder etter at Etikkrådet ble satt på pause, sier tidligere rådsmedlem Cecilie Hel­les­tveit at Norge har mistet makt som pådriver for etiske inves­te­ringer.

Klima

Nøkkel­in­for­masjon om havet er blant det som kan gå tapt under Donald Trumps skrekk­re­gime, advarer professor Lars Henrik Smedsrud.

Reportasje

En måned brukte fire­barns­mor Jeanett Aspholt-Weisser 9000 kroner på diesel. Kutt i drivstoff­pri­sene er Frps største trekk­plas­ter, tror hun.