Forsvar

Pris: 23,6 mrd.

Statsministeren lover å presse forsvarsbudsjettet oppover:

BLAR OPP: Statsminister Erna Solberg vil rydde plass på statsbudsjettene til en kraftig opprusting av Forsvaret. Det offentliggjorde hun i statsministerboligens bakhage i går. Foto: Vidar Ruud, NTB Scanpix Ruud, VidarBLAR OPP: Statsminister Erna Solberg vil rydde plass på statsbudsjettene til en kraftig opprusting av Forsvaret. Det offentliggjorde hun i statsministerboligens bakhage i går. Foto: Vidar Ruud, NTB Scanpix Ruud, Vidar

Det var en offensiv statsminister som i går holdt sin halvårlige pressekonferanse på Frogner i Oslo.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kommunemåling

Frp og Høyre får til sammen 47,9 prosent på menings­må­lingen for kommune­valget. Makta skal brukes til å fjerne eien­doms­skatten, forteller Frp-topp i Birkenes.

Barnevern

Da politiet gransket straffe­his­to­rikken til ansatte i barne­verns­sel­skapet Bevisstung, fant de flere alvorlige lovbrudd som ikke ble fanget opp av politi­at­tes­tene.

Meiningsmåling

Frp går inn i hausten med si beste måling nokon sinne. Høgre har aldri vore så upopulære som no.