Kulturskole

Her går flest i kulturskolen

De ni skolene i Oslo med høyest andel kulturskoleelever ligger i sentrumsnære bydeler og på vestkanten:

GODT SELSKAP: Yabsira Beruk (t.v.), Sara Alise Ledesma Tørnquist, Stefan Spaans, Benjamin Sveen og Markus Mosli er blant de 147 elevene på St. Sunniva som går på kulturskolen. Yabsira går på musikkteater, Benjamin går på sang og Sara driver med animasjon og spiller fløyte i orkesteret Lillefløyt sammen med Stefan og Markus. Christopher OlssønGODT SELSKAP: Yabsira Beruk (t.v.), Sara Alise Ledesma Tørnquist, Stefan Spaans, Benjamin Sveen og Markus Mosli er blant de 147 elevene på St. Sunniva som går på kulturskolen. Yabsira går på musikkteater, Benjamin går på sang og Sara driver med animasjon og spiller fløyte i orkesteret Lillefløyt sammen med Stefan og Markus. Christopher Olssøn

På St. Sunniva skole i Oslo er det bare timer igjen av skoleåret. Fra et av rommene kan man høre et barnekor synge Coldplays «Fix you», mens andre elever rydder ut klasserommene før ferien.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Bøker

Salget av KI-bøker har økt med 20 prosent siden januar 2023. De er i ferd med å fortrenge den menneske­skapte litte­ra­turen, advarer ameri­kanske forskere.

Kommentar

Fra farse om arendals­krakket til musikal om Arne Treholt: Har historisk-do­ku­men­tarisk teater fått et oppsving?

Kulturtirsdag

I 2026 skal arkitektur gjenbrukes. Enten det gjelder banker, posthus eller indu­stri­an­legg, har kunstnerne årevis med relevant erfaring.