Forsvar

Ut mot hemmelighold

Tidligere toppdiplomat mener regjeringen ikke ivaretar sitt opplysnings- og forklaringsansvar:

BEDØVENDE ENIGHET: Tidligere toppdiplomat Kai Eide mener regjeringen vil tjene på en åpen debatt om sikkerhetspolitikk. Hvis målet er konsensus, er det ikke sikkert den opprettholdes gjennom taushet, mener han. Siv DolmenBEDØVENDE ENIGHET: Tidligere toppdiplomat Kai Eide mener regjeringen vil tjene på en åpen debatt om sikkerhetspolitikk. Hvis målet er konsensus, er det ikke sikkert den opprettholdes gjennom taushet, mener han. Siv Dolmen

– Det holder ikke å si at sikkerhetspolitikken ligger fast, når alle ser at verden rundt oss endrer seg kraftig, sier Kai Eide, tidligere Nato-ambassadør for Norge.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Psykiatri

Erlend Lunde advarer mot over­diagnostisering av ADHD. I ekstremtil­feller kan bruk av sentral­sti­mu­le­rende gjøre pasienter farlige.

Forskning

Statis­tiker Tobias Dahl ved Sintef mener forsk­nin­gen på effektene av sosiale medier og skjermbruk er så dårlig at sunn fornuft bør trumfe.

Arbeidsliv

Ansatte på store olje- og gassanlegg må klare seg med enkel brødkost. De som driver kantina, er i streik.