Forsvaret

Norge presses av Nato

Krever at Norge oppgraderer stridsvognene i Hæren og verver flere soldater:

ETTERSPURTE: Soldater og stridsvogner i Telemark bataljon på øvelse i Litauen i fjor sommer. Nato legger press på Norge til å oppgradere stridsvognene og verve flere soldater. FOTO: TORBJØRN KJOSVOLD, FORSVARET Torbjørn Kjosvold / ForsvaretETTERSPURTE: Soldater og stridsvogner i Telemark bataljon på øvelse i Litauen i fjor sommer. Nato legger press på Norge til å oppgradere stridsvognene og verve flere soldater. FOTO: TORBJØRN KJOSVOLD, FORSVARET Torbjørn Kjosvold / Forsvaret

Nato legger press på Norge for å styrke Hæren og oppgradere de norske stridsvognene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Sametinget

Et dramatisk møte førte til mistil­lits­forslag og anklager om hemme­lig­hold. Alle partier må roe gemyttene, oppfordrer jurist og forsker Ande Somby.

Nedrustning

Professor Målfrid Braut-Hegghammer får Ingrid Aunes minnepris for sitt arbeid for kjerne­fy­sisk ikke-spredning og ned­rust­ning.

Barnevern

Hvorfor har regje­ringen brukt over fem år på å skjerpe politi­at­testen for ansatte i barne­ver­net? Det vil ikke justis­mi­nis­teren svare på.