Mdg

Vil fjerne miljø fra navnet

MDGs underdog i talspersonkampen, Farid Shariati, vil breie ut partiet – men stramme inn partinavnet:

FRA GRASROTA: Farid Shariati (31) er distrikt- og grasrotkandidaten i valget om ny talsperson i MDG – men han er for EUs energibyrå Acer. Siv DolmenFRA GRASROTA: Farid Shariati (31) er distrikt- og grasrotkandidaten i valget om ny talsperson i MDG – men han er for EUs energibyrå Acer. Siv Dolmen

«Han representerer Norge utenfor kaffe latte-land.» Dette er et av argumentene som brukes i Miljøpartiet De Grønnes interne Facebook-gruppe for å promotere Farid Shariatis talsperson-kandidatur. «Han har livserfaring utenfor akademia», er et annet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Våpenproduksjon

Regje­ringen setter av milliarder til våpen­pro­duk­sjon. Derfor forventer Stortinget at det settes tydelige krav til produ­sen­tene. Rødt vil ha forsik­ringer om at norske våpen ikke benyttes i an­greps­krig.

Ministernes mester

Ingen energi­mi­nister har sete lengre enn elekt­ro­mon­tøren Terje Aasland. Men noko særleg ny kraft­pro­duksjon har det ikkje blitt mens Aasland har styrt.

Ministernes mester

For Tungt engasje­ment, mener ekspertene