Ungdomskriminalitet

Forlatt av politi og politikere

Beboere har advart mot voldsutvikling siden 2015

Politiet har bedt natteravnene på Vestli slutte å gå

VARSLET: Annstein Garnes varslet om økning i ungdomskriminaliteten i mars. Nå er sikkerheten hans truet. FOTO: SIV DOLMEN Siv DolmenVARSLET: Annstein Garnes varslet om økning i ungdomskriminaliteten i mars. Nå er sikkerheten hans truet. FOTO: SIV DOLMEN Siv Dolmen

Situasjonen på Vestli i Stovner bydel tilspisser seg: Fredag fikk natteravnene i bydelen pålegg fra politiet om å ikke patruljere slik de pleier, etter at de helga før ble angrepet av en steinkastende ungdomsgjeng. Lørdag ble det løsnet skudd utenfor en pizzarestaurant på Vestli, og søndag ble det løsnet skudd på Stovner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Skole

Vi bør melde oss av Pisa-testene og prøve noe annet, mener skole­fors­ker og lærer Simon Malkenes.

Barnevern

Regje­ringas samar­beids­parti meiner Arbei­dar­par­tiet har kjøpt NHOs forteljing om at alle gode krefter må bidra i barne­ver­net.

Arbeidsliv

Over hundre togav­ganger stanser daglig på grunn av togst­reiken. Slik forklarer partene uenigheten.