Klima

Fanges i budsjettet

BEKYMRET: Espen Barth Eide (Ap). Foto: Tom Henning Bratlie BEKYMRET: Espen Barth Eide (Ap). Foto: Tom Henning Bratlie

– NHO, LO, industrien, miljøbevegelsen og alle partier utenom Frp er enige om at dette nå er Norges klimasak nummer én. Da synes jeg det er synd at det kommer flere signaler om at regjeringen ikke leverer, sier Espen Barth Eide (Ap), første nestleder i energi- og miljøkomiteen på Stortinget.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

I dag kommer nye etikk­reg­ler for oljefondet. Norsk Folkehjelp-sjefen krever fortsatt nei til atomvåpen og mulighet til å svarte­lis­te verstinger.

Nav

Nav-revolusjon: Skal teste nytt grep for unge

Vi havna på …

… en fore­les­ning om Fridtjof Nansens forskning på slimålens nerve­sys­tem. Den inspirerer fortsatt norske fagmiljø til hjerne­forsk­ning i verdens­klasse.