Utdanning

Mange føler seg krenket

Saken mot Simon Malkenes er ikke unik

Mange lærere granskes for krenking etter ny lov

FRYKTER KRENKELSESKULTUR: – Vi håper man finner en god praksis uten at for mange lærerskjebner blir ødelagt på veien, sier Roar Ulvestad i Utdanningsforbundet. Gunnar WiederstrømFRYKTER KRENKELSESKULTUR: – Vi håper man finner en god praksis uten at for mange lærerskjebner blir ødelagt på veien, sier Roar Ulvestad i Utdanningsforbundet. Gunnar Wiederstrøm

– Elevenes opplevelser skal tas på alvor, men jeg er redd endringene i opplæringsloven gir ledere en gullbillett til å bygge saker mot lærere som oppleves som vanskelige, sier, Roar Ulvestad, lærer, medlem i utdanningspolitisk utvalg i Utdanningsforbundet og styremedlem i Utdanningsforbundet Bergen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ukraina

Kritikken mot Jonas Gahr Støre og Alexander Stubb er lettvint og utan strategisk djupn, seier utanriks­forskar og tidlegare diplomat Henrik Thune.

Arbeidsliv

På kort tid har ny satsning i Nav fått over 500 unge i jobb. Løsningen er å la arbeids­giverne selge seg inn hos de arbeids­le­dige.

Helse

Det norske helse­ve­senet må styrast av poli­ti­karar, seier Sp-nestleiar Kjersti Toppe.