Irak

Trapper opp i Irak

Norge utvider Irak-oppdrag

Forsker: Nyttig idiot for USA

FORSVARER OPPDRAG: Forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (H) bekrefter at 130 norske styrker skal fortsette å trene irakiske regjeringssoldater. Her er han i en CV90 stridsvogn på øvningsfeltet ved Rena militærleir.FOTO: VIDAR RUUD, NTB SCANPIX Ruud, VidarFORSVARER OPPDRAG: Forsvarsminister Frank Bakke-Jensen (H) bekrefter at 130 norske styrker skal fortsette å trene irakiske regjeringssoldater. Her er han i en CV90 stridsvogn på øvningsfeltet ved Rena militærleir.FOTO: VIDAR RUUD, NTB SCANPIX Ruud, Vidar

Det har snart gått 15 år siden USA invaderte Irak, etter påstand om at landet hadde masseødeleggingsvåpen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Syria

Kurdisk­le­dede SDF oppløses. For kurdiske Ghassan Bazo betyr det at drømmen som fikk ham til å bli i Syria, er i ferd med å forsvinne.

Reisebrev

For islen­din­gene har selvsten­dig­hets­trangen vært sterkere enn kjønns­drif­ten. Lørdag skal de stemme over om de skal forhandle om å bli med i EU.

Analyse

Fra operasjon «Epic Fury» til «Economic Outcast».