Regjeringen

KrF varslar skatte­kon­flikt

Den nye regjeringa lovar å «senke skattenivået», men KrF meiner det ikkje finst pengar til det:

SKATTEFESTBREMS: KrF-leiar Knut Arild Hareide blir nok ikkje den som gjev regjeringa fleirtal for å utvide ølsalet til klokka 21.00. Foto: Tom Henning Bratlie Tom Henning Bratlie/KlassekampenSKATTEFESTBREMS: KrF-leiar Knut Arild Hareide blir nok ikkje den som gjev regjeringa fleirtal for å utvide ølsalet til klokka 21.00. Foto: Tom Henning Bratlie Tom Henning Bratlie/Klassekampen

Den nye regjeringa vil at «den økte bruken av oljepenger skal vris i retning av investeringer i kunnskap og infrastruktur, samt vekstfremmende skattelettelser». Dei skriv òg at dei vil «senke skattenivået». Men regjeringa – sjølv med Venstre om bord – har ikkje fleirtal, og dermed er mykje opp til KrF.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Politikk

Arbeidsliv

Staten velger flest bygg­mestere uten tariff­avtale: – Ensidig fokus på pris

Ki-briller

SV vil forby smart­bril­ler som kan filme folk på gata og stranda. Det skjer ikke på min vakt, slår digi­ta­li­se­rings­mi­nister Karianne Tung fast.

Velferd

Oslo kommune bruker flere milliarder kroner i året på private velferds­tje­nester. Om det ville vært billigere å gjøre det selv, vet de ikke.