Skattetabben

Betalte for mye i ni år

Organisasjon vil fremme massekrav fra papirløse flyktninger etter skattetabbe:

Utestående: Bizualem Beza har trolig betalt inn om lag 300.000 kroner til Skatteetaten i trygdeavgift. Nå får han hjelp av organisasjonen Mennesker i limbo til å fremme krav. Christopher OlssønUtestående: Bizualem Beza har trolig betalt inn om lag 300.000 kroner til Skatteetaten i trygdeavgift. Nå får han hjelp av organisasjonen Mennesker i limbo til å fremme krav. Christopher Olssøn

Noen vil kanskje huske Bizualem Beza som talspersonen for en gruppe etiopiere som sultestreiket i domkirka i Oslo februar 2011.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Trygdeskandalen

Ofrene for Nederlands trygde­skan­dale fikk en egen ordning for opp­reis­ning. I Norge har ofre måttet ta staten til retten – og tapt.

Kriminalitet

Utlovet dusør for å navngi ungdommer

Finnmark

Hensyn til reindrift og natur gjør at det tar dobbelt så lang tid å bygge kraftlinje i Finnmark som ellers i landet.