Skattetabben

Betalte for mye i ni år

Organisasjon vil fremme massekrav fra papirløse flyktninger etter skattetabbe:

Utestående: Bizualem Beza har trolig betalt inn om lag 300.000 kroner til Skatteetaten i trygdeavgift. Nå får han hjelp av organisasjonen Mennesker i limbo til å fremme krav. Christopher OlssønUtestående: Bizualem Beza har trolig betalt inn om lag 300.000 kroner til Skatteetaten i trygdeavgift. Nå får han hjelp av organisasjonen Mennesker i limbo til å fremme krav. Christopher Olssøn

Noen vil kanskje huske Bizualem Beza som talspersonen for en gruppe etiopiere som sultestreiket i domkirka i Oslo februar 2011.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ministernes mester

Jonas Gahr Støre er elsket av verdens­lederne. Norske velgere er det verre med.

Jordbruk

Vått og grått vær truer bønder i Trøndelag med økonomiske tap og ødelagte avlinger. Kornbonden Ole Martin Riseth ligger våken og håper været snur.

Datasenter

Menings­måling viser stor folkelig motstand mot nye datasentre. Rødt vil ha en «pa­nikk­lov» i datasenter-byggingen.