Veteraner

Advarer mot mørketall

Tidligere militærpsykolog mener krigsveteranene ikke blir godt nok ivaretatt:

Bekymret: Psykolog Trond Haug forteller at veteranene blir mer og mer resignerte. Bekymret: Psykolog Trond Haug forteller at veteranene blir mer og mer resignerte.

– Forsvaret har flotte seremonier for soldater som dør og soldater som får medaljer. Men de som ligger midt imellom – soldater med mentale skader som ikke vises så godt – blir ikke like godt ivaretatt, sier psykolog Trond Haug.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kriminalomsorg

Høyt kvali­fisert ar­beids­kraft lekker ut av norske fengsler. Leder av fengsels­forbund slår alarm om kuttplaner.

Boligbygging

Regje­ringen har lansert tiltak for å forenkle bygge­pro­sessen. Nå har tjue orga­ni­sa­sjoner fra bygge­næ­ringen alliert seg i protest.

Barnevern

Barne- og fami­lie­mi­nister Lene Vågslid (Ap) vil få kriminelle ut, men ønsker fortsatt at kommer­si­elle skal drive barne­verns­in­sti­tu­sjoner.