Vær

Tørt og varmt i Nord-Norge

VARMT: Øyvind Rydningen og Hugo Joramo i Alta benytter godværet til en ekstratur i vedskogen. VARMT: Øyvind Rydningen og Hugo Joramo i Alta benytter godværet til en ekstratur i vedskogen.

Folk i Troms og Finnmark har glemt at årets sommer var bare sånn passe. Høsten har slått til over all forventning, og de siste 5–6 ukene har vært bedre enn de beste sommerdagene.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnevern

Hvorfor har regje­ringen brukt over fem år på å skjerpe politi­at­testen for ansatte i barne­ver­net? Det vil ikke justis­mi­nis­teren svare på.

Samferdsel

Leder i Øst-Finn­mark­rådet og Vadsø-ordfører Wenche Pedersen (Ap) ber samferd­sels­mi­nis­teren droppe flykutt i nord.

Hotelleier og lokal­po­li­tiker for Bygdelista i Måsøy Logen Kart­hige­san ber om krisegrep for Finnmark: null skatt i fem år.