Asyl

Skremmer med rasisme

• Regjeringen med offensiv mot potensielle asylsøkere • Framstiller Norge som kaldt og brutalt

STRIPER: Her er noen av stripene som når potensielle asylsøkere som vil til Norge. Tegneserien om Hassan ble distribuert på somali. Den engelske oversettelsen er ikke språkvasket, fordi den ble laget for internt bruk i IOM. STRIPER: Her er noen av stripene som når potensielle asylsøkere som vil til Norge. Tegneserien om Hassan ble distribuert på somali. Den engelske oversettelsen er ikke språkvasket, fordi den ble laget for internt bruk i IOM.

– Vi vet at det i Somalia er mange som hører rykter om gull og grønne skoger bare man kommer seg til Norge og Europa. Vi vil få fram at det ikke er slik.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Antall grunn­skole­læ­rere som blir utsatt for vold og trusler, fortsetter å øke.

Helse

Syke­hjem­met i Oslo ble priva­tisert – 14 ansatte sluttet på ett år

Teknologi

Forbru­ker­rådets Finn Myrstad støtter et forbud mot KI-brillene til tekgi­ganten Meta. I mellomtida synes han brille­butikkene bør ta sin del av ansvaret.