Statsborgerskap

Kan returnere

Får reise til Somalia, men UDI innrømmer ikke feil:

Én vei: UDI betaler en enveisbillett til Somalia for Mahad Abib Mahamud, men vil ikke gå med på at han er somalier. Her er han hos politiet som nektet å returnere ham. foto: Christopher Olssøn Én vei: UDI betaler en enveisbillett til Somalia for Mahad Abib Mahamud, men vil ikke gå med på at han er somalier. Her er han hos politiet som nektet å returnere ham. foto: Christopher Olssøn

Mahad Abib Mahamud ble fratatt sitt norske statsborgerskap fordi Norge mener han løy da han søkte asyl som somalier. Ifølge utlendingsmyndighetene er han fra nabolandet Djibouti. Samtidig vil Somalia ta ham tilbake.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Grunn­plan­s­nett­verket Pensjon for alle er ikke imponert over LO­­­ledelsens pensjons­for­slag. De mener unge kan få en dårligere ordning.

Barnevern

Staten ble varslet. To barn bor fortsatt på insti­tusjon med krim-kopling.

Arbeidsliv

LO-toppene vil endre AFP-ordningen, som sikrer solid tilleggs­pensjon for mange arbeidere. Men først må de overbevise egne medlemmer, og så NHO.