Velferd

Til velferdskamp

• SV vil forby profitt på barnehage • Tror på flertall etter valget

PROFITTSTANS: SV-leder Audun Lysbakken, her sammen med nestleder Snorre Valen, vil stoppe profitt på barnehage, asyl og barnevern.Foto: Siv Dolmen PROFITTSTANS: SV-leder Audun Lysbakken, her sammen med nestleder Snorre Valen, vil stoppe profitt på barnehage, asyl og barnevern.Foto: Siv Dolmen

En av SVs stolteste politiske seiere er barnehageløftet. Men for å nå målet om full barnehagedekning, så den rødgrønne regjeringen seg nødt til å satse på en massiv privat utbygging av barnehagesektoren.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Måling

Frp befester posisjonen som Norges største parti, som sammen med Høyre og KrF sikrer borgerlig flertall helt uten Venstre.

Fotball-vm

Over hele landet forbereder politiet seg på kveldens kvart­fi­nale i VM. Mangel på politifolk gjør jobben vanske­li­gere, mener fagfor­eningen.

Ministernes mester

Kari Nessa Nordtun er noko så sjeldan som ein godt likt Ap-­­politikar. Det einaste problemet er at ho ikkje vil bli partileiar.