Bøker

– Sjokkerende nullinger

Utvalgslederen for lyrikk har kommet med uttalelser han ikke har mandat til, mener Inger Elisabeth Hansen:

VIL VERNE UNDERSKOGEN: Aschehoug gir ikke ut mange diktbøker. Inger Elisabeth Hansen har vært konsulent for diktsamlingene til Lars Haga Raavand. Marit Bolsø Brodersen, og er sjokkert over at de er nullet av Kulturrådet.Foto: Margit B. Selsjord VIL VERNE UNDERSKOGEN: Aschehoug gir ikke ut mange diktbøker. Inger Elisabeth Hansen har vært konsulent for diktsamlingene til Lars Haga Raavand. Marit Bolsø Brodersen, og er sjokkert over at de er nullet av Kulturrådet.Foto: Margit B. Selsjord

– Jeg har selv vært konsulent for to av diktsamlingene som er blitt nullet. Derfor burde jeg egentlig være inhabil og avstått fra å uttale meg, men disse nullingene er så sjokkerende at det velger jeg å se bort fra, sier poet Inger Elisabeth Hansen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kunst

Flere reagerer på feilene i muse­ums­bygget, men arkitekt Peter Butenschøn er ikke sjokkert.

Medier

Tre Morgen­bla­det-ansatte trekker seg fra Redak­tør­for­eningen i protest mot Hans Rustads medlemskap. Feil medisin, mener Vebjørn Selbekk.

Kunst

Det er oppdaget feil kjølerør og taklek­kasje på Munch­mu­seet. Hva det vil koste å fikse feilene, er foreløpig uvisst.