Lukka er ein murstein

Mange bøker er for tjukke. Somme kunne vore tjukkare.

Høgdepunkt: Johan Harstads bok «Max, Mischa og Tetoffensiven». Foto: Siv Dolmen Høgdepunkt: Johan Harstads bok «Max, Mischa og Tetoffensiven». Foto: Siv Dolmen

Bøker er og blir den beste julegåva. I fjor fekk eg gåvekort på bok av ein granne i bransjen. For å få valuta for pengane hennar, sikra eg meg den tjukkaste romanen frå bokhausten. Boka av Johan Harstad har det påfallande namnet «Max, Mischa og Tetoffensiven», og er på veritable 1082 sider.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Teknologi

Kristen Nygaards ideer om mennesket og teknologi bør inspirere dagens fagfor­eninger, mener forskere. I dag ville datapio­neren og Nei til EU-lederen fylt 100 år.

Kunst

Europol slår alarm om kunst­ty­ve­rier i ny rapport: Tyvene har blitt volde­li­gere og bruker våpen og eksplo­siver

Musikk

Det er full krig i Musikk-Norge i forkant av Tonos ekstra­or­di­nære årsmøte. Komponist Håkon Thelin frykter for den smale musikken.