Postkom

Møter åpen dør

En rekke LO-forbund vil gjerne ha med seg Postkom:

Mulig frier: Odd Christian Øverland, leder i Postkom, ønsker å få klarsignal til å vurdere å melde Postkom inn i et annet forbund. Foto: Tom Henning Bratlie Mulig frier: Odd Christian Øverland, leder i Postkom, ønsker å få klarsignal til å vurdere å melde Postkom inn i et annet forbund. Foto: Tom Henning Bratlie

– Om Postkom vil bli med oss, synes jeg det er en lur idé. Vi organiserer mange i overlappende virksomheter, både bud, logistikk og yrkessjåfører, sier leder i Transportarbeiderforbundet Lars Johnsen til Klassekampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Hotelleier og lokal­po­li­tiker for Bygdelista i Måsøy Logen Kart­hige­san ber om krisegrep for Finnmark: null skatt i fem år.

Arbeidsliv

Bare én av tre arbeidere på to av Norges største bygge­plas­ser har tariff­av­tale. Flertallet er uten­lands­ke arbeidere, og svært mange har ikke fagbrev.

Palestina

RU og FOR deltek i støttedemo for Palestina 7. oktober