Venezuela

Prøver på valgpress

Opposisjonen i Venezuela samlet seg til demonstrasjon:

I KLINSJ: Opposisjonspolitiker Alfonso Marquina (midten) barket sammen med tilhengere av president Nicolas Maduro i juni. Også i går var det demonstrasjoner og motdemonstrasjoner i hovedstaden Caracas. Foto: JUAN BARRETO, AFP/NTB Scanpix I KLINSJ: Opposisjonspolitiker Alfonso Marquina (midten) barket sammen med tilhengere av president Nicolas Maduro i juni. Også i går var det demonstrasjoner og motdemonstrasjoner i hovedstaden Caracas. Foto: JUAN BARRETO, AFP/NTB Scanpix

Opposisjonen samlet seg i går til demonstrasjonen som de hadde kalt «Overtakelse av Caracas». Folk var innkalt fra alle kanter av landet til hovedstaden Caracas for å kreve at det blir holdt en folkeavstemning om president Nicolás Maduro (53) i år.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Ukraina

En ny europeisk-amerikansk plan skal bane vei for fred i Ukraina. Men Trumps diesel­av­tale kan sette kjepper i hjulene.

Reportasje

Mens Israel går til valg, balanserer pa­le­sti­nere på den nordlige Vest­bred­den mellom økonomisk ruin og livsfare.

Handel

Etter intensive forhand­linger har EU fått gjen­nom­slag i et krav om å halvere importen av kinesiske hybrid­biler. Eksperter kaller det en stor innrøm­melse fra Beijing sin side.