Energi

Taper på tysk gass

Satsing på gasskraft ga negativt resultat for Statkraft:

TAPER: Statkrafts tyske gasskraftsatsing har ikke vært så lønnsom som håpet. Her fra åpningen av det første tyske kraftverket i 2007. Foto: Bjørn Sigurdsøn, NTB Scanpix TAPER: Statkrafts tyske gasskraftsatsing har ikke vært så lønnsom som håpet. Her fra åpningen av det første tyske kraftverket i 2007. Foto: Bjørn Sigurdsøn, NTB Scanpix

Torsdag la Statkraft fram resultatene for andre kvartal i år. Driftsresultat et er 303 millioner kroner høyere enn i samme periode i fjor, og det underliggende driftsresultatet er på 2665 millioner kroner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oljefondet

Vil ha Tangen ut av 30 selskaper

Arbeidsliv

Innelåste arbeidere, seks euro i timelønn og vaskebøtte som personal­toalett: Her er LOs villeste historier etter 40 år med sommer­pa­trulje.

Arbeidsliv

Regje­ringens forsøk på å regulere taxi­bran­sjen har gjort vondt til verre, sier sjåfører. Nå ber de om hjelp til å tøyle Uber og Bolt.