Samferdsel

Truer med flyplasskutt

Avinor advarer om at Gardermoen-nei kan gå ut over flytilbudet i distriktene:

Flyr som aldri før: Kommunikasjonssjef Gurli Høeg Ulverud i Avinor tror ikke vi vil fly mindre dersom det ikke blir en ny rullebane ved Gardermoen. Flyr som aldri før: Kommunikasjonssjef Gurli Høeg Ulverud i Avinor tror ikke vi vil fly mindre dersom det ikke blir en ny rullebane ved Gardermoen.

Planen om en tredje rullebane ved Gardermoen har møtt motstand både fra byråkrater, politikere og miljøbevegelsen. Avinor mener på sin side at en utbygging er helt nødvendig.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Politi­in­spektør Rune Solberg Swahn mener det er behov for bedre kontroller for å hamle opp med krimi­nelles utnyttelse av offentlige systemer.

Trygdeskandalen

Nav-gransker er kritisk til statens opprydning etter trygde­skan­dalen

Iran-krigen

Under krigen mot Irak hentet USA ut krigs­ma­te­riell fra lagre på norsk terri­to­rium. Rødt krever nå en garanti mot at det samme skjer i Iran-krigen.