Samferdsel

Truer med flyplasskutt

Avinor advarer om at Gardermoen-nei kan gå ut over flytilbudet i distriktene:

Flyr som aldri før: Kommunikasjonssjef Gurli Høeg Ulverud i Avinor tror ikke vi vil fly mindre dersom det ikke blir en ny rullebane ved Gardermoen. Flyr som aldri før: Kommunikasjonssjef Gurli Høeg Ulverud i Avinor tror ikke vi vil fly mindre dersom det ikke blir en ny rullebane ved Gardermoen.

Planen om en tredje rullebane ved Gardermoen har møtt motstand både fra byråkrater, politikere og miljøbevegelsen. Avinor mener på sin side at en utbygging er helt nødvendig.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kraft

Fosen-saken har gjort kraft­utbygging vanske­li­gere, mener Statnett. Likevel går byggingen av nye monster­master i Finnmark for fullt.

Arbeidsliv

Utdan­nings­for­bundet krever endringer for å hindre masseflukt fra yrket barne­hage­lærer.

Israel palestina

Biskop Kari Alvsvåg ber trosfeller om å støtte kristne kirker på Vest­bred­den – ikke israelske boset­tinger.