G7

Fant ingen superkrefter

• G7-landene lammet av økonomisk krise • Motstridende syn på valutapolitikk i gruppen

ANTIHELTER: Et medlem i en japansk frivillig organisasjon setter opp figurer som viser G7-landenes ledere som superhelter i Ise onsdag. FOTO: Issei Kato, REUTERS/NTB SCANPIX ANTIHELTER: Et medlem i en japansk frivillig organisasjon setter opp figurer som viser G7-landenes ledere som superhelter i Ise onsdag. FOTO: Issei Kato, REUTERS/NTB SCANPIX

Det er åpenbart lettere å rotte seg sammen mot pariastaten Nord-Korea og Russlands president Vladimir Putin og uttrykke uro over Kina, enn å ta tak i de globale økonomiske problemene som gjør at verken G7-landene eller den kapitalistiske verdensordenen har kommet seg ut av den finansielle og økonomiske krisa i 2008.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Libanon

I en ny rapport krever Amnesty at tre israelske luftangrep i Libanon, der barn og hele familier ble drept, etter­fors­kes som krigs­for­bry­telser.

Argentina

Argentinas Javier Milei vil gjøre landet til Latin-Amerikas KI-hub

Vm i fotball

Da Norge skulle spille kvart­fi­nale mot England, startet dagen med et slag i trynet