Eu

Europa flykter til høyre

• Venstreprotester preger hele Frankrike • Forsker: Det er EUs ytre høyre som vinner fram

PROTESTER: Franske fagforeninger lover å trappe opp kampen for å stoppe omstridte arbeidslover. Her streikende CGT-arbeidere ved et bensindepot i Donges. FOTO: Stephane Mahe, REUTERS/SCANPIX PROTESTER: Franske fagforeninger lover å trappe opp kampen for å stoppe omstridte arbeidslover. Her streikende CGT-arbeidere ved et bensindepot i Donges. FOTO: Stephane Mahe, REUTERS/SCANPIX

I går lovet franske fagforeninger å «utvide og støtte» streikeaksjoner i industrien for å øke presset på regjeringen til François Hollande. Siden slutten av mars har Frankrike blitt preget av store protester mot Hollandes ønske om å tilfredsstille næringslivet med store arbeidsreformer.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Libanon

I en ny rapport krever Amnesty at tre israelske luftangrep i Libanon, der barn og hele familier ble drept, etter­fors­kes som krigs­for­bry­telser.

Argentina

Argentinas Javier Milei vil gjøre landet til Latin-Amerikas KI-hub

Vm i fotball

Da Norge skulle spille kvart­fi­nale mot England, startet dagen med et slag i trynet