Integrering

Advarer mot stat i staten

• Mener parallellsamfunn vokser fram i Norge • Frykter rekruttering til radikal islamisme

PÅ FRAMMARSJ: Grønland i Oslo er et av stedene i Norge Fremskrittspartiets Mazyar Keshvari mener viser tegn til å utvikle seg som parallellsamfunn. PÅ FRAMMARSJ: Grønland i Oslo er et av stedene i Norge Fremskrittspartiets Mazyar Keshvari mener viser tegn til å utvikle seg som parallellsamfunn.

Den fattige bydelen Molenbeek i Brussel har blitt et skrekkeksempel i europeisk innvandrings- og integreringspolitikk. Her har et nettverk av islamistiske terrorister fått vokse fram – uten innblanding fra belgisk politi eller myndigheter.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Kjernekraft

Tor-Erik Labahå (Sp) bles i råda til kjerne­kraft­ut­valet om å ikkje ha kjerne­kraft på norsk jord no. Draumen hans er eit kjerne­kraft­anlegg i 2035.

Arbeidsliv

Kommune-Norge vil endre ordningene for arbeidstid for lærere i videre­gå­ende skole. Det kan føre til stans i under­vis­ningen i vår.

Asyl

Merharvit Teklia vant saken om flykt­nings­status i Høy­este­rett. Seieren gjør at Utlen­dings­nemnda (UNE) vil se på 55 saker på nytt.