Norge går til urnene

Over en tredel av Norges kommuner skal ha folkeavstemning om kommunereformen:

TIL URNA: Bjørn Iversen (Ap), ordfører i Verdal, har tatt initiativ til folkeavstemning. TIL URNA: Bjørn Iversen (Ap), ordfører i Verdal, har tatt initiativ til folkeavstemning.

En ringerunde Klassekampen har utført til landets 17 fylkesmenn, viser at 155 av Norges 428 kommuner vil avholde folkeavstemning om kommunesammenslåing. Det er fylkesmennene som har fått ansvaret for å lede kommunene gjennom kommunereformen, som snart går inn i sine siste fire måneder.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

I morgen går Rebekka Stensbø og 23 kolleger i SAS Link til streik. For henne handler det om likebe­hand­ling.

Reportasje

Gjennom 53 år har Bjørn Molund overlevd kutt og omstil­linger i postve­senet. Han tror det helst vil gå godt denne gangen også.

Stortinget

På én spørretime måtte samferd­sels­mi­nister Kamzy Gunaratnam (Ap) svare på 24 ulike spørsmål fra Frp.