Opera

Nettrollenes opera

I operaen «Kommentarfeltet» er det nettrollenes mørke meninger som skal fram i lyset:

FÅR SAGT SITT: Marianne Meløy har skrevet opera om kommentarfeltene på internett. Etter å ha saumfart blogger og kriker og kroker i lang tid, måtte hun ha en to måneder lang pause fra internett for å komme seg igjen. FÅR SAGT SITT: Marianne Meløy har skrevet opera om kommentarfeltene på internett. Etter å ha saumfart blogger og kriker og kroker i lang tid, måtte hun ha en to måneder lang pause fra internett for å komme seg igjen.

– Alle forestillingene er utsolgt. Få med at det er et «sug etter samtidsopera», flirer Marianne Meløy.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Akademia

Norske univer­si­teter får så stor grunn­be­vilgning at de ikke skal trenge å søke om eksterne midler, mener tidligere statsråd Ola Borten Moe.

Kommentar

Vestfossen Kunst­la­bo­ra­to­rium gjør alvor av kultur­livets moteord.

Bøker

Salget av Aschehoug er ennå ikke avgjort. Nå skal det stelles i stand fest i hagen til Drammens­veien 99, kanskje for siste gang.