Bøker

Skriver helt uten hemninger

Forfatter Marlen Ferrer er lei av bøker om nøkterne kvinner og skamfull sex. Hun lar seg heller inspirere av Agnar Mykle:

EN GRESK TRAGEDIE: Marlen Ferrer beskriver sin debutroman «De bortkomne» som en rufsete, gresk tragedie. – Jeg kunne aldri skrevet denne boka som 25-åring, jeg måtte oppleve en del ting først, sier forfatteren fra divanen i leiligheten hennes på Frogner. EN GRESK TRAGEDIE: Marlen Ferrer beskriver sin debutroman «De bortkomne» som en rufsete, gresk tragedie. – Jeg kunne aldri skrevet denne boka som 25-åring, jeg måtte oppleve en del ting først, sier forfatteren fra divanen i leiligheten hennes på Frogner.

– Jeg ville ikke legge bånd på meg selv. Så mye av litteraturen som skrives av og om kvinner, er så dempet. Den er grå og blå. Men jeg, jeg skriver rødt og svart.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Ideer

Idretten er blitt altfor passiv i politiske spørsmål, mener Arild Stavrum. Hans siste roman handler om bryter­mil­jøet i Kris­tian­sund på 1930-tallet.

Medier

Stor under­sø­kelse: Kunst­kri­tikken er halvert på seks år

Kulturuka

Bernhard Ellefsen peker på elefanten i rommet – for så å nøye seg med ommøb­lering langs veggene.