Tadsjikistan

Knuser motstand

Tadsjikistans leder forbyr og avvikler islamsk parti:

MEKTIG: Tadsjikistans president Emomali Rahmon går av flyet etter å ha landet i Moskva i mai. FOTO: ROSSIYA SEGODNYA, AFP/NTB SCANPIX MEKTIG: Tadsjikistans president Emomali Rahmon går av flyet etter å ha landet i Moskva i mai. FOTO: ROSSIYA SEGODNYA, AFP/NTB SCANPIX

Tadsjikistans president Emomali Rahmon som har sittet urokkelig siden 1992, fortsetter å slå ned på alt som vitner om islamisme.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Argentina

Tusenvis raser mot president Javier Mileis lovforslag som vil gjøre det enklere for uten­lands­ke investorer å kjøpe argentinsk land – og åpne for brann som virke­mid­del for eien­doms­spe­ku­la­sjon.

Usa

Kilder sier til Reuters at USA har brukt opp «så å si hele» lageret av langt­rek­kende presi­sjons­mis­siler under krigen i Iran.

Analyse

USAs grå eminense i Venezuela er ute av bildet, men spørs­må­lene om makta han utøvde, blir bare flere.