Usa

Trump tar ennå stor plass

17 kandidater kjemper om å bli Republikanernes presidentkandidat i 2016:

DOMINERTE: Donald Trump leder på meningsmålingene om å bli Republikanernes presidentkandidat. Her flankert av konkurrenter: Ben Carson (f.v.), Scott Walker, og til høyre Jeb Bush. Foto: Brian Snyder, Reuters/NTB scanpix DOMINERTE: Donald Trump leder på meningsmålingene om å bli Republikanernes presidentkandidat. Her flankert av konkurrenter: Ben Carson (f.v.), Scott Walker, og til høyre Jeb Bush. Foto: Brian Snyder, Reuters/NTB scanpix

De 17 som har meldt seg på som mulige kandidater for Det republikanske parti til neste års presidentvalg fikk kjørt seg i to ulike tv-sendte debatter i Cleveland i Ohio natt til i går norsk tid. De sju med minst oppslutning på meningsmålingene fikk debattere ved «barnebordet» tidlig på kvelden, mens de ti med mest oppslutning fikk delta i debatten som gikk i to timer i beste sendetid, på tv-kanalen Fox News og på Facebook.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Jemen

En ny offensiv prøver å drive Houthi-militsen tilbake. Begge sider tror USA kan være på vei inn i krigen.

Intervju

Norges suve­re­nitet trues av makta til ameri­kanske tek-oligarker, sier forfatter Ben Tarnoff.

Ukraina

En russisk plan beskriver en omfattende kampanje for å slå ut Ukrainas energi­for­syning før vinteren, ifølge New York Times.