Forsvarte fagligheten

BØKER: De store bokhandelkjedene kritiseres for å være sentralstyrt og for å satse for mye på bestselgere. Klassekampen inviterte til debatt på Littearaturfestivalen. Arkivfoto: Christopher Olssøn BØKER: De store bokhandelkjedene kritiseres for å være sentralstyrt og for å satse for mye på bestselgere. Klassekampen inviterte til debatt på Littearaturfestivalen. Arkivfoto: Christopher Olssøn

– Hvilken bredde er det egentlig du savner? Vi har 30.000 titler på Tanum og det blir stadig flere. Jeg kan ikke skjønne hvilken bredde du ytterligere ville hatt, spurte bokhandelkjeden Tanums leder Anne-Regine Bakstad fra en dyp stol i festivalteltet på Lillehammer fredag.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Kommentar

Oslo arki­tek­turt­rien­nale vender tilbake – forsinket og slanket.

Bøker

Boka «Trump og filo­so­fene» minner om et KI-produkt, mener litte­ra­tur­pro­fessor Gisle Selnes. KI-detektor flagger 78 prosent av boka.

Bøker

Rødt vil utvide budsjet­tene til norske bibliotek for å bedre tilgangen på lettlest litteratur.