Terror

Ser jødehatet vokse

• Synagogen i Trondheim terrorsikret for millioner • Skrur opp sikkerheten igjen

TERRORFRYKT: Rita Abrahamsen, leder av det mosaiske trossamfunn i Trondheim, forteller om stadig økende terrorfrykt og voksende jødehat. Her er hun på vei inn til møte med politiet om menighetens sikkerhet etter angrepene i København. TERRORFRYKT: Rita Abrahamsen, leder av det mosaiske trossamfunn i Trondheim, forteller om stadig økende terrorfrykt og voksende jødehat. Her er hun på vei inn til møte med politiet om menighetens sikkerhet etter angrepene i København.

– Nå er det helt tydelig at jøder er et terrormål, bare i kraft av å være født jøde. Det må storsamfunnet forholde seg til, sier Rita Abrahamsen, leder av Det mosaiske trossamfunnet i Trondheim.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Torgeir Hoff Skavøy i Legefor­eningen mener arbeids­gi­vere bør ha høy terskel for å bestride sykemel­dinger.

Fiske

Klima­end­rin­gene vil føre til et fall i norsk fiske med 35 prosent fram mot 2050, spår regje­ringens ekspert­gruppe.

Strøm

Regje­ringens samar­beids­par­tier godtar ikke at strøm­støt­ta utelukker dem med dårligst råd. – Manglende politisk vilje, sier SV-politiker.