Ekstremisme

Føler seg utstøtt

Islamnet vil inkluderes i arbeidet mot radikalisering:

MOTVEKT: Fahad Qureshi mener Islamnet har bidratt til å hindre rekruttering av fremmedkrigere til Irak og Syria. Foto: Adrian Øhrn Johansen MOTVEKT: Fahad Qureshi mener Islamnet har bidratt til å hindre rekruttering av fremmedkrigere til Irak og Syria. Foto: Adrian Øhrn Johansen

I en kronikk i Klassekampen i dag går Fahad Qureshi, leder av den konservative, muslimske organisasjonen Islamnet, hardt ut mot journalisten Lars Akerhaug, og anklager Akerhaug for å «spre hat mot muslimer».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Sametinget

Et dramatisk møte førte til mistil­lits­forslag og anklager om hemme­lig­hold. Alle partier må roe gemyttene, oppfordrer jurist og forsker Ande Somby.

Nedrustning

Professor Målfrid Braut-Hegghammer får Ingrid Aunes minnepris for sitt arbeid for kjerne­fy­sisk ikke-spredning og ned­rust­ning.

Barnevern

Hvorfor har regje­ringen brukt over fem år på å skjerpe politi­at­testen for ansatte i barne­ver­net? Det vil ikke justis­mi­nis­teren svare på.