Arbeidsliv

NHO åpner for retrett

Ønsker midlertidige stillinger velkommen, men kun som vei inn i arbeidslivet:

Uenige: NHO-sjef Kristin Skogen Lund (t.h.) er glad for regjeringens forslag. LO-leder Gerd Kristiansen er ikke like glad. Foto: Tom Henning Bratlie Uenige: NHO-sjef Kristin Skogen Lund (t.h.) er glad for regjeringens forslag. LO-leder Gerd Kristiansen er ikke like glad. Foto: Tom Henning Bratlie

– Dette forslaget vil gjøre det lettere å skape ny virksomhet. Jeg tror det vil føre til at flere kommer i jobb, sier administrerende direktør Kristin Skogen Lund i NHO til Klassekampen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Natur

Økt press på reindrifta øker mengden rein­gjer­der. De som bygger rein­gjer­der, må ta hensyn til fuglenes måte å fly på, sier pensjonist og forsker Kjetil Bevanger.

Politikk

Regje­ringen vil fjerne overgangs­stø­naden. Det kan gjøre det vanske­li­gere for kvinner i voldelige relasjoner å bryte ut, advarer Sani­tets­kvin­nene og Krise­sen­ter­sek­re­ta­riatet.

2025

Nyhets­re­daktør Lars Vegstein oppsum­merer det politiske året: «Venstre­sida var dømt til å tape. Men miraklenes tid var ikke over.»