Rasisme

Sverige er tryggere

Tidligere Manifest-leder Ali Esbati:

FORETREKKER SVERIGE: Ali Esbati mener Norge har utviklet seg negativt, og foretrekker den offentlige samtalen i Sverige. © fOTO: ANNIKEN C. MOHR FORETREKKER SVERIGE: Ali Esbati mener Norge har utviklet seg negativt, og foretrekker den offentlige samtalen i Sverige. © fOTO: ANNIKEN C. MOHR

– Det er en trygghet i å vite at samtidig som det finnes reaksjonære og rasistiske krefter, finnes det også motkrefter, sier Ali Esbati.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Økonomi

Sjeføkonom i Eika-gruppen Jan Ludvig An­dre­assen frykter at krise i bygge­bran­sjen, oljepris­kollaps og en KI-boble som sprekker, kan få store konse­kvenser for norsk økonomi.

Kartlegging

Via nye flyfoto finner Kartverket store mengder kjørespor i norsk natur, samt stier, hytter og mye annet som til nå ikke er kartlagt.

Natur

Økt press på reindrifta øker mengden rein­gjer­der. De som bygger rein­gjer­der, må ta hensyn til fuglenes måte å fly på, sier pensjonist og forsker Kjetil Bevanger.