Rasisme

Sverige er tryggere

Tidligere Manifest-leder Ali Esbati:

FORETREKKER SVERIGE: Ali Esbati mener Norge har utviklet seg negativt, og foretrekker den offentlige samtalen i Sverige. © fOTO: ANNIKEN C. MOHR FORETREKKER SVERIGE: Ali Esbati mener Norge har utviklet seg negativt, og foretrekker den offentlige samtalen i Sverige. © fOTO: ANNIKEN C. MOHR

– Det er en trygghet i å vite at samtidig som det finnes reaksjonære og rasistiske krefter, finnes det også motkrefter, sier Ali Esbati.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Barnevern

Færre aktører er nøkkelen for å hindre kriminelle aktører i å få fotfeste, mener utvalgs­leder Erik Stene. Men barne- og fami­lie­mi­nister Lene Vågslid (Ap) svarer at omor­ga­ni­sering er ikke løsningen.

Kraft

NRK legger skylda for tomme vannma­ga­siner på norgespris og vanlige folks strøm­for­bruk. Rødt og LO reagerer på fremstil­lingen.

Ved veis ende

Kong Harald V var en folkekjær konge, også blant re­pub­li­ka­nere. Vi spurte folk på venstre­sida:1. Hvordan vil du huske kongen?2. Hvorfor har kongen vært så populær blant repub­li­ka­nere og venstre­ra­di­kale?