Kutter i frivillig kultur

Regjeringen kutter i støtten til studieforbundene med 20 prosent. Det går hardt ut over frivilligheten:

GIR ALT: Fossrevyen er blant de frivillige initiativene som kan rammes hvis studieforbundene får 40 millioner kroner i kutt. Her øver skuespillergruppa til premieren i januar. GIR ALT: Fossrevyen er blant de frivillige initiativene som kan rammes hvis studieforbundene får 40 millioner kroner i kutt. Her øver skuespillergruppa til premieren i januar.

Hundre elever ved Foss videregående skole i Oslo er i full sving med årets revy. De er blant en halv million lærevillige nordmenn som i fjor nøt godt av støtten fra et såkalt studieforbund.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Forskning

Hilde Henriksen Waage snakket om hvor tøft det er å stå alene i stormen da hun fikk Fritt Ords Pris overrakt av styreleder Bård Vegar Solhjell.

I kulissene

Hvilke bøker skal ligge under alle juletrær i år? Vi ble med da Frisk Forlag pitsjet høstlista for Ark.

Bøker

Sommeren 1936 ferierte Leo Trotskij og kona på en holme på Sørlandet. Oppholdet er temaet i Bjørn Olaf Johan­nessens nye roman.