Kutter i frivillig kultur

Regjeringen kutter i støtten til studieforbundene med 20 prosent. Det går hardt ut over frivilligheten:

GIR ALT: Fossrevyen er blant de frivillige initiativene som kan rammes hvis studieforbundene får 40 millioner kroner i kutt. Her øver skuespillergruppa til premieren i januar. GIR ALT: Fossrevyen er blant de frivillige initiativene som kan rammes hvis studieforbundene får 40 millioner kroner i kutt. Her øver skuespillergruppa til premieren i januar.

Hundre elever ved Foss videregående skole i Oslo er i full sving med årets revy. De er blant en halv million lærevillige nordmenn som i fjor nøt godt av støtten fra et såkalt studieforbund.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kultur

Medier

Snart må Schibsted-­abon­nenter betale for å unngå data­spo­ring. Tidligere redaktør sier opp Aften­posten i protest.

Kulturuka

Sønnen til Stellan har skjønt det: Et mer mar­keds­styrt kulturliv betyr mer nepotisme.

Bøker

Stiftelsen Fritt Ord og forlaget Vigmostad & Bjørke har inngått allianse for å kjøpe Aschehoug. Det er positivt med tanke på norsk eierskap, sier medie­fors­ker Helge Rønning.