Ukraina

En hovedstad i helspenn

• Demonstranter i Ukraina med sprikende krav • Ledende nyfascister i front i aksjoner i Kiev

KREATIVT: EU-tilhengere lader et improvisert våpen mot politistyrkene i Kiev i går. Situasjonen har vært svært spent i byen etter at flere demonstranter ble drept tidligere i uka. FOTO: Vasily Fedosenko, REUTERS/SCANPIX KREATIVT: EU-tilhengere lader et improvisert våpen mot politistyrkene i Kiev i går. Situasjonen har vært svært spent i byen etter at flere demonstranter ble drept tidligere i uka. FOTO: Vasily Fedosenko, REUTERS/SCANPIX

Svart røyk fortsatte i går å velte ut fra brennende dekk i Kiev langs frontlinjen mellom innenriksdepartementets sikkerhetsstyrker og demonstrantene langs Grusjevskij-gata, etter det regelrette slaget som sto i sentrum onsdag. Opposisjonen møtte i går Ukrainas president Viktor Janukovitsj for andre dag på rad etter at tidsfristen som ble satt onsdag løp ut, etter at Klassekampen gikk i trykken.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Utenriks

Reportasje

15 år gamle Yeleni kan ikke bruke hendene og har lært seg å skrive med munnen. Hun har en klar beskjed til USAs president.

Nato

I en lekket Pentagon-e-post foreslås det å gi Nato-land som Spania et ultimatum: Støtt oss – eller bli fryst ut.

Midtøsten

Historiker Avi Shlaim har for lengst brutt med Israel. Likevel gjør Iran-krigen ham både kvalm og sint.