Skole

Mister lang sommerferie

Lærerne må jobbe flere uker i året om Kommunesektorens organisasjon får det slik de vil:

STUDENTER: Lærerstudentene Eline Sundvoll, Tonje Eggan Rimol og Kristine Unsgård mener lærernes sommeravspaseringen er avgjørende for å komme seg på fote igjen etter et travelt år. STUDENTER: Lærerstudentene Eline Sundvoll, Tonje Eggan Rimol og Kristine Unsgård mener lærernes sommeravspaseringen er avgjørende for å komme seg på fote igjen etter et travelt år.

– Om de halverer sommeravspaseringen er det helt uhørt, sier Eline Sundvoll.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Klima

I dag tillater Norge bare fangst av vågehval, men det vil Måsøy-ordfører Ingrid Majala ha slutt på. Hun vil åpne for fangst av knølhval på 30 tonn, men regje­ringen er skeptisk.

Kraft

Regje­ringens første forslag til regulering av datasentre kommer i slutten av 2027. Innen den tid kan nye datasentre sluke 60 prosent av kraft­over­skuddet, viser tall fra Statnett.

Arbeidsliv

Det er ikke lov å innføre et krav om tariff­av­tale på offentlige prosjekter innenfor EØS-reglene, mener regje­ringen. Den konklu­sjonen vil Rødt utfordre på Stortinget.